Българският треньор Станимир Стоилов изведе Астана (Казахстан) до третия квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол.

e3a22b3c8ca4

Първенецът на Азербайджан завърши 1:1 срещу гостуващия Спартакс (Юрмала) (Латвия) в реванша, но след победата с 1:0 в първия мач продължава напред.

Патрик Твумаси откри резултата за домакините в 59-ата минута, а 13 минути по-късно Едгарс Варданянс изравни при едно от малкото положение за латвийците в срещата.

282d0c5e85ab

Астана записа 13-и пореден мач без поражение като домакин в eвротурнирите.

В третия квалификационен кръг на турнира азерите почти сигурно ще играят срещу Легия Варшава (Полша), който по-късно днес приема Мариехамн (Финландия) с аванс от 3:0 първия двубой.