Христо Стоичков

Българската легенда във футбола Христо Стоичков отново показа, че не е забравил за гениалните си футболни умения. За 25 минути на терена в благотворителния Мач на мира, игран на Оримпийския стадион в Рим, той успя да изработи и трите гола на своя отбор, съобщи БТА.

56-годишният българин започна като титуляр в отбора на „белите“, редом до Джанлуиджи Буфон, Роналдиньо, Хенрик Мхитарян, Венсан Кандела, Шота Арвеладзе и други настоящи и бивши величия във футбола. Стоичков, чийто отбор, воден от треньора Жозе Мауриньо, загуби от „сините“ с 3:4, направи две асистенции в първите минути за головете на Арвеладзе, а участва и в акцията за третото попадение на тима си, като даде атрактивен пас с пета. В тима на съперника играха играха Чиро Ферара, Бруно Алвеш, Клаудио Каниджа, Чиро Имобиле, Мирослав Клозе, Антонио Ди Натале, Андрий Воронин и братът на Диего Марадона – Лало.

Благотворителната среща се проведе под патронажа на папа Франциск и бе в памет на Диего Марадона, който бе капитан на отбора на света в предишните две издания на Мача на мира.

Преди началото на срещата Роналдиньо и Чиро Ферара посадиха дърво за мир.

Христо Стоичков подари на папа Франциск копие от "Златната топка"
снимка: Фейсбук на Христо Стоичков

Преди мача Христо Стоичков подари на папа Франциск копие от „Златната топка“, която спечели през 1994 година. Това обяви самият той в социалните мрежи.

„С голяма голяма радост подарих на папа Франциск копие от моята Златна топка! Бяхме при него, играхме за мира по света във Вечния град! Цар Футбол е най-добрият посланик за мирен свят!“, написа Стоичков в профила си във Фейсбук.