Стойка Кръстева

Стойка Кръстева донесе втори медал за България от олимпийските игри в Токио. Европейската шампионка от София 2018 и двукратна световна вицешампионка Кръстева се класира за полуфиналите на турнира по бокс в категория 51 килограма след като надигра категорично с 4:1 съдийски гласа (28:29, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27) китайката Юан Чан.

Кръстева не остави никакви шансове на поставената под № 2 в схемата китайка. По този начин тя си гарантира минимум бронзово отличие от Игрите, а с това осигури и втори медал за България в Токио след среброто на Антоанета Костадинова в турнира по спортна стрелба на 10 метра пистолет.

И в трите рунда нашата спортистка бше с класи над съперничката си. Още в началото тя загатна големите си възможности, като контраатакуваше много успешно своята съперничка, като комбинацията от ударите й почти винаги намираха целта. Във втората част превъзходството на Стойка Кръстева стана още по-голямо, а Чан започна да търси отчаяни атаки и нечиста игра в някои моменти, което по никакъв начин не разколеба Кръстева. След като съдийте присъдиха по 4:1 гласа след първите два рунда бе ясно, че Кръстева е съвсем близо до медала и именно затова тя изигра изключително правилно тактически последния рунд, след който съдийте обявиха българската олимпийка за победител.

За място на финала Кръстева ще срещне в сряда представителката на домакините Цукими Намики.