Световният шампион Германия трябваше да се постарае за да запише победа при първия си мач от турнира за Купата на Конфедерациите. На стадиона в Сочи, немската машина се наложи с 3:2 над Австралия във втората среща от група „Б”, в която са още отборите на Чили и Камерун.

Селекцията на Йоахим Льов водеше убедително с 3:1 в началото на второто полувреме, но в 56-ата минута спорен гол на Австралия донесе напрежение пред вратата на световните шампиони. При отбелязването му Томи Юрич може би игра с ръка, а заради спорния момент съдиите прибягнаха до видео повторение и зачетоха попадението.

5567109

Германия откри резултата в 5-ата минута чрез нападателя на Борусия (Мьонхенгладбах) Ларс Щиндъл. Противно на очакванията съперникът успя да изравни чрез нападателя на Селтик Том Рогич, който в 41-ата минута се възползва от щастлив рикошет и закъснение на Бернд Лено да се намеси.

Минута преди почивката обаче Дракслер върна преднината на Маншафта от дузпа. Три минути след паузата Леон Горетцка покачи на 3:1 и това трябваше да е краят за австралийските надежди, но не…
5567152
В коментираната вече 56-ата минута Юрич намали и германците вече нямаха право на грешка. Те се опитаха да реализират четвърто попадение, но това не се случваше, а на другата врата Лено на два пъти трябваше да се намесва решаващо.

В следващия кръг Германия се изправя срещу Чили, а Австралия ще спори с Камерун. И двата мача са на 22 юни.