Световният шампион срещу победителят от Копа Америка Сентинарио е финала за Купата на Конфедерациите. Младият състав на Германия достигна мача срещу Чили, след като се наложи с 4:1 над Мексико след зрелищен двубой.

Селекцията на Йоахим Льов доминираше и благодарение на два ранни гола до голяма степен си осигури продължаването напред, но и ацтеките имаха своите положения пред вратата на Маншафта.

5585969

В рамките на само 120 секунди, от 6-та до 8-та минути, младия полузащитник на Шалке 04 Леон Горецка даде комфортна преднина на Германия. Тимо Вернер покачи на 3:0 след час игра, а в края на мача и двата тима си размениха по едно попадение. Първо Фабиан намали със страхотен далечен удар, а след това резервата Юнес оформи крайното 4:1.

Още в шестата минута Леон Горецка откри резултата. Той бе изведен от Хенрикс през центъра и с прецизен удар прати топката покрай Очоа. Секунди по-късно отново Горецка се озова на отлична позиция след подаване на Вернер. С диагонален удар халфът на Шалке удвои преднината на Бундестима.

5586040

В последвалите минути с пропуски пред вратата на Тер Стеген направиха Джовани дос Сантос и Хавиер Ернандес. В 58-ата минута интригата в двубоя приключи, след като Германия отбеляза трето попадение. Дракслер изведе Хектор зад защитата на съперника, бранителят намери Вернер пред опразнената врата, а той направи резултата 3:0.

Мексиканците продължиха с пропуските, а до 83-та минута статистиката сочеше 21 удара към немската врата. Минута преди края все пак мексиканците отбелязаха почетен гол след страхотен далечен удар на Марко Фабиан.

5585969

В последвалата атака Германия стигна до четвърти гол след комбинация между две от резервите. Емре Джан асистира на Амин Юнес, а играчът на Аякс прати топката покрай Очоа.

Финалът на Купата на Конфедерациите ще се изиграе на 2 юли (неделя) от 21:00 часа.