Тотнъм се сбогува по най-добрия начин с досегашния си стадион „Уайт Харт Лейн”, след като победи с 2:1 Манчестър Юнайтед и сложи и теоретичен край на шансовете на гостите да достигнат до четвъртото място в крайното класиране на Висшата лига. Виктор Уаняма и Хари Кейн бяха последните голмайстори на шпорите на легендарното съоръжение, а Уейн Рууни отбеляза гола за Манчестър Юнайтед.

Бившият голмайстор на двата тима Димитър Бербатов изгледа на живо срещата, като един от многото известни играчи, поканени от Тотнъм за последния двубой на тима на „Уайт Харт Лейн”.

Димитър Бербатов заема мястото си преди началото на последния двубой на Тотнъм на Уайт Харт Лейн
Димитър Бербатов заема мястото си преди началото на последния двубой на Тотнъм на „Уайт Харт Лейн“

Резултатът бе открит още в шестата минута. Домакините изпълниха късо ъглов удар и Дейвис центрира в наказателното поле. Уаняма беше по-съобразителен от Рууни и отбеляза с глава за 1:0.

Второто полувреме започна по същия перфектен начин за Тотнъм. Ериксен центрира остро от фаул, а Хари Кейн засече на близката греда, вкарвайки 49-ия си гол на „Уайт Харт Лейн“. В 71-вата минута Уейн Рууни, който през втората част бе преместен на върха на атаката на гостите, намали, след като засече отблизо подаване на Марсиал, направил добър пробив по левия фланг.

Тотнъм си гарантира второто място в крайното класиране с актив от 80 точки, докато Юнайтед остава шести – на седем точки от четвъртото място. „Червените дяволи“ имат да изиграят още два мача в Премиър лийг.

Дъга се появи по време на последния мач на Тотнъм на Уайт Харт Лейн
Дъга се появи по време на последния мач на Тотнъм на „Уайт Харт Лейн“

През следващата кампания Тотнъм ще играе на „Уембли“, а новият стадион, който се намира в непосредствена близост до „Уайт Харт Лейн“, ще бъде готов за началото на сезон 2018/19.

Междувременно Ливърпул е на само три точки от гарантирано участие в Шампионската лига през сезон 2017/2018-та година. Играчите на Юрген Клоп отнесоха Уест Хем с 4:0 на „Лондон Стейдиъм”. В следващият последен кръг на Висшата лига, мърсисайдци приемат на „Анфийлд” вече изпадналия Мидълзбро, и при успех ще си гарантират място в топ 4. Головете за червените отбелязаха Даниел Стъридж, Филипе Коутиньо на два пъти и Дивок Ориги.

Фелипе Коутиньо празнува със съотборниците си след като отбеляза втория гол във вратата на Уест Хем

С този успех Ливърпул заема третата позиция във временното класиране, с точка аванс, но и мач повече от Манчестър Сити. Арсенал е пети, на четири точки зад Ливърпул, но също с мач по-малко. Сити и Арсенал ще изиграят отложените си срещи през тази седмица. Във вторник футболистите на Арсен Венгер приемат Съндърланд, а Манчестър Сити домакинства на Уест Бромич Албиън.