Сигурният сребърен медалист този сезон Тотнъм не пожали действащия все още шампион Лестър и в отложен двубой от 34-ия кръг го разгроми с внушителното 6:1. Зрителите на „Кинг Паур Стейдиъм” станаха свидетели и на цели четири гола отбелязани от звездата на шпорите Хари Кейн, който излезе начело в класирането при голмайсторите с 26 попадения в 29 мача. Зад нападателя на Тотнъм остава десетката на Евертън Ромелу Лукаку, които има 24 гола в 36 срещи.  Освен Кейн, два гола във вратата на Лестър отбеляза и кореецът Сон Хюн-Мин, а автор на почетното попадение за домакините беше Бен Чилуел в 59-ата минута.

С победата Тотнъм събра 83 точки и заема второто място в класирането, докато Лестър е 11-и с 43. Лондончани изравниха рекорда си най-убедителен успех като гост, като повториха резултатите от двубоите със Стоук Сити през 1951 година и Уест Хем от 1962 година.

Тотнъм започна обещаващо и откри резултата в 25-ата минута, когато Алдервейрелд с далечно подаване прехвърли отбраната на лисиците и намери Сон, кореецът овладя топката и върна към Кейн, който не сбърка. Десетина минути по-късно и Сон се разписа с удар от въздуха. След почивката гостите намалиха темпото, което позволи на Лестър да изравни чрез Бен Чилуел, което отново ги раздвижи и до края съсипаха своя съперник.

В 63-ата минута Кейн направи 3:1 след разбъркване в наказателното поле на Лестър, а в 71-ата Сон окончателно огорчи домакините. Излизането му от игра не повлия на шпорите, които стигнаха до нови два гола чрез Кейн в 89-ата и 91-ата минути.

Маурисио Почетино поздравява Сон Хюн-Мин по случай втория му гол във вратата на Лестър

Сериозни похвали получи нападателят на Тотнъм Хари Кейн от мениджъра на шпорите Маурисио Почетино след четирите си гола във вратата на Лестър при победата с 6:1.

„Хари беше фантастичен. За пореден сезон претендира за голмайсторския приз във Висшата лига. Той е един от най-добрите нападатели в света. Сигурен съм, че ще опита да вкара отново и в последния мач за сезона и да завърши битката за наградата със стил. Хари на два пъти беше контузен през сезона и сега се опитва да вкарва колкото може повече. Дали се притеснявам, че може да напусне през лятото? Не, ние ще задържим ключовите футболисти. На тях също им харесва в Тотнъм и сме спокойни в това отношение. Доволен съм от играта и настроението в отбора срещу Лестър. Единственият способ да укрепнеш психологически е да играеш на високо ниво във всеки мач. Голът на Лестър ни смути за кратко, но отборът продължи да играе и в крайна сметка заслужено стигна до успеха“, добави аржентинският мениджър на Тотнъм.

Наставникът на Лестър Крейг Шекспир пък пое вината за катастрофалната загуба.

„Надявам се в неделя да покажем друго лице. Искаме да завършим колкото може по-нагоре в класирането. Днешният резултат е разочароващ. Обикновено се браним по-добре, но днес се сблъскахме с много качествен отбор, който се движеше прекрасно. Така или иначе щяхме да загубим, тъй като Тотнъм беше по-добрият отбор, но този резултат е болезнен. Третият гол ни съкруши. Нямахме нито енергия, нито желание да играем и закономерно загубихме“, коментира Шекспир.