Треньорът на Байерн (Мюнхен) Юп Хайнкес бе доволен от победата над Бешикташ с 5:0 в първия осминафинал на Шампионската лига, но все пак намери и пропуски в играта на тима си. „Смятам, че показахме две лица през двете полувремена. През първата част нямаше никакво темпо в играта ни, подаванията ни не се получаваха и позволихме на Бешикташ да ни атакува често. Голът преди почивката ни даде сериозно предимство и през второто полувреме видяхме съвсем различен Байерн. Вкарахме чудесни голове и показахме добър футбол. Разбира се, че съм доволен от показаното. За всеки отбор е трудно, когато остане с 10 души в мач от Шампионската лига. Въпреки това, смятам, че Бешикташ е добър отбор с много опитни фтболисти, които са играли на много места в Европа. Доволен съм, че взехме толкова добра преднина срещу толкова силен съперник. Ще се подготвим добре и за реванша. Не може да поемаме рискове в мач от Шампионската лига“, заяви Хайнкес.

Колегата му от Бешикташ Шенол Гюнеш заяви, че червения картон на Домагой Вида до голяма степен е предрешил изхода на мача. „Съперникът ни бе по-добър. Искахме да се представим по-добре и дори да победим, но след червения картон стана много трудно за нас. Страдахме физически и психически и съперникът се възползва от това. Опитахме да ограничим щетите и да опитаме да се прегрупираме през втората част, но и това не се получи. Ние сме отбор, който обича да аткува, но днес трябваше да се защитаваме. Не можахме да покажем нашата игра, защото съперникът бе твърде силен. Не заслужавахме да загубим с толкова много. След червения картон напълно загубихме контрол над мача. Опитахме да се борим, но след първия гол Байерн пое пълен контрол над мача. Те са голям отбор, който играе сериозно до последно, независимо от резултата. Ние искахме да се представим по-добре, но не се получи. Сега ще обърнем повече внимание на първенството. Трудно можем да обърнем подобен резултат срещу съперник като Байерн“, смята Гюнеш.