Отборите на ЦСКА и „Левски“ направиха равенство 0:0 в голямото дерби от четвъртия плейофен кръг на Първа лига, играно на Националния стадион „Васил Левски“.

Двата тима не предложиха атрактивна игра на зрителите, като преобладаваше битката и здравите единоборства в средата на терена, докато чистите голови положения отсъстваха. „Червените“ имаха териториално преимущество през първото полувреме, но не успяха да затруднят Николай Михайлов, като най-интересната ситуация бе в самото начало, когато изстрел на Кристиян Малинов срещна гредата. След почивката „сините“ изравниха играта, но също имаха затруднения да създават чисти положения, а в заключителните минути играта съвсем се накъса и в крайна сметка така и не падна гол, като „Левски“ пропусна възможност да вкара в самия край на мача.

По този начин ЦСКА се доближи за съвсем кратко на две точки от лидера „Лудогорец“, който по-късно разби „Ботев“ /Пловдив/ с 3:0 и дръпна с пет точки на върха. „Левски“ вече има 59 точки и остава на трета позиция, на шест точки зад ЦСКА и на 11 от „Лудогорец“.