ЦСКА (Москва) се класира за груповата фаза на Шампионската лига. Армейците елиминираха швейцарския Йънг Бойс в плейофния кръг от квалификациите с общ резултат 3:0.

Тимът на треньора Виктор Гоначаренко постигна успех с 2:0 в реванша на руска земя и за пети пореден сезон ще бъде сред 32-та най-добри клубни отбора в Европа.

ЦСКА Москва Йънг Бойс

ЦСКА бе далеч по-класният тим на стадиона в Москва през целия двубой. Домакините пропуснаха няколко добри възможности през първата част, но малко преди нейния край все пак стигнаха до първо попадение. Точен бе Георги Шенников, който отбеляза първи гол в турнира в своята кариера.

След почивката Йънг Бойс подобри представянето си и стигна до отличен шанс. Миралем Сюлеймани овладя топката в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл на вратата, където обаче бе Игор Акинфеев, който не допусна попадение в четвърта поредна среща от Шампионската лига.

В 64-ата минута ЦСКА вкара още един гол на успокоението, дело на Алан Дзагоев. Халфът на армейците впечатли с поемането на топката в наказателното поле, обръщането и завършващия си удар в долния ляв ъгъл за 2:0.

До края на двубоя Георги Миланов, който бе на резервната скамейка, не се появи в игра, но може би ще получи повече възможности именно в срещите от груповата фаза.

Армейците остават с перфектен баланс при участията си в последния квалификационен кръг на Шампионската лига – 5 победи от 5 появи в тази фаза на турнира.

От своя страна Йънг Бойс загуби за трети път от три участия в плейофа и очаква съперниците си в групите на Лига Европа.