ЦСКА, Левски

Отборът на ЦСКА завърши 2020 година по много позитивен начин, след като победи големия си съперник Левски с 1:0 в отложеното дерби от 13-ия кръг на Първа лига, предаде репортер на БГНЕС. На Националния стадион „Васил Левски“ „червените“ доминираха през първата част и опазиха преднината си след почивката, въпреки че останаха с човек по-малко, за да запишат шести пореден успех в първенството.

„Армейците“ бяха определяни за явен фаворит преди началото на двубоя и започнаха с по-голямо самочувствие, като след 15-та минута наложиха натиск, който даде резултат в 20-та минута, когато голмайсторът на тима Али Соу направи самостоятелен пробив и го завърши със силен изстрел с десния крак, като вратарят на „сините“ Николай Михайлов се намеси слабо при удара. Капитанът на Левски изкупи вината си в 34-та минута, когато спаси дузпа, изпълнена от Тиаго Родригеш, а повторенията показаха, че нарушението на Мартин Петков по-скоро е извън наказателното поле.

Възпитаниците на Славиша Стоянович се стабилизираха след почивката и бяха по-активни в търсене на обрат, но трудно стигаха до чисти голови положения. В 74-та минута ЦСКА остана с човек по-малко след втори жълт картон на Амос Юга, а в оставащите минути „сините“ натиснаха, но така и не успяха да стигнат до изравнителен гол. В крайна сметка тимът на Бруно Акрапович спечели с 1:0 и ще зимува на трето място в класирането с равен брой точки с втория Локомотив Пловдив – 33. От своя страна Левски регистрира девета загуба от началото на сезона и остава на 9-та позиция с актив от 15 точки.