цска софия

Базел ще бъде съперникът на ЦСКА- София във финалния кръг за влизане в групите на футболния турнир Лига Европа. Швейцарците се класираха след  победа с 3:2 над кипърския Анортозис. Въпреки че водеха с 3:0 швейцарците трудно одържаха победата.

Макар и с човек по-малко гостите не спряха да търсят обрат и в 66-мата минута Гиорги Квилитая от дузпа намали за 2:3. Положението на Базел се влоши още в 88-ата минута след червения картон на Жулиан Фонмоос, но в оставащите малко минути до края Анортозис не успя да се добере до изравняване.

Мачът между Базел и ЦСКА е на 1 октомври в Швейцария.

ЦСКА-София стигна до финалния плейоф за влизане в групите на Лига Европа, след като надигра снощи на стадион „Българска армия“ Б36 Торшавн.

„Армейците“ отстраняват три поредни съперника в евротурнирите за първи път от сезон 1998/99.