ЦСКА-София победи Осиек с минималното с 1:0 в първи мач от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа, игран на стадион „Българска армия“ в столицата. Автор на единствения гол в срещата стана бразилецът Евандро в началото на второто полувреме. Той се разписа с красив удар от въздуха извън наказателното поле.

В другия мач от Лига Европа Локомотив Пловдив победи словашкия Спартак Търнава с 2:0 у дома.

Капитанът на домакините Димитър Илиев откри резултата в 39-ата минута с гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Момчил Цветанов. В 61-ата минута ситуацията се повтори и Илиев отново се разписа от бялата точка и пак за фаул срещу крилото Цветанов.