Отборът на ЦСКА-София се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като надигра Осиек с 4:3 след изпълнение на дузпи.

В редовното време и продълженията срещата завърши при резултат 1:0 за домакините, но при рулетката на дузпите възпитаниците на Люпко Петрович показаха по-точен мерник и се поздравиха с крайния успех. Двубоят на стадион „Градски Врът“ започна по-добре за хърватите, които установиха домакински натиск и пренесоха играта в половината на армейците, които се задоволиха с няколко опита за контраатака. Малко преди да изтече половин час игра, Осиек поведе чрез Анте Майсторович, разписал се след асистенция на Михаел Запер.

В края на първото полувреме „червените“ вкараха изравнително попадение чрез Нуно Томаш, но то бе отменено заради положение на засада на португалеца. През втората част двата отбора се вкопчиха в здрава битка по целия терен, а головите положения пред двете врати липсваха. Така се достигна до продължения, в които отново и домакини, и гости не намериха верния път към гола. Най-чистото положение за ЦСКА в допълнителните 30 минути, а и в целия двубой, дойде на сметката на Али Соу, който получи извеждащо подаване в дълбочина, но се засуети и не успя да преодолее стража на хърватите Ивица Ивушич.

Стигна се до рулетката на дузпите, където ЦСКА бе безгрешен в първите си две дузпи, докато Осиек сбърка в две от първите си три. Жеферсон уцели гредата и върна надеждите на домакините, но безапелационните изпълнения на капитана Николай Бодуров и Али Соу донесоха успеха на възпитаниците на Люпко Петрович. ЦСКА-София се изправя срещу Зоря Луганск в третия предварителен кръг. Украинците надиграха и в реванша черногорския Будучност, този път с минималното 1:0.