Отборът на ЦСКА-София победи „Локомотив“ Пловдив с 2:1 като гост в мач от 28-ия кръг на Първа лига.

На стадиона в парк „Лаута“ „червените“ поведоха в резултата в 11-та минута чрез централния защитник Николай Бодуров.

В 35-та минута офанзивният футболист на домакините Димо Бакалов възстанови равенството, но само две минути по-късно Умабраев от състава на „Локомотив“ получи директен червен картон след сблъсък със Симао.

„Армейците“ се възползваха от численото си преимущество и стигнаха до успеха с гол на Густаво Кулма в 71-та минута. След този успех ЦСКА-София вече има 52 точки и се доближи на две от втория „Левски“, докато „Локо“ Пловдив заема 6-та позиция с 39 точки.