Отборът на ЦСКА завърши участието си в груповата фаза на Лига Европа по много положителен начин, след като победи италианския гранд Рома с 3:1 у дома в последния си мач в група А на надпреварата. Още преди двубоя на Националния стадион „Васил Левски“ „армейците“ бяха загубили шансове да се класират за елиминационната фаза на турнира, докато тимът на Рома си бе осигурил първото място в групата, поради което треньорът на „вълците“ Пауло Фонсека заложи на част от играчите, които по-рядко получават шанс за изява.

Срещата започна отлично за възпитаниците на Бруно Акрапович, които поведоха в резултата още в петата минута, когато Тиаго Родригес се разписа със силен и точен удар от границата на наказателното поле. Гостите отвърнаха бързо и изравниха в 22-та минута чрез Томазо Миланезе, който вкара с прецизен удар от десетина метра. Домакините продължиха да стоят добре на терена и в 34-та минута се възползваха от груба грешка на защитата на Рома, за да вкарат втори гол, дело на Али Соу. Централният нападател на „червените“ бе добре изведен от Жеферсон и не сбърка, останал очи в очи с вратаря на римляните. Десет минути след почивката нова грешка на гостите позволи на Соу да покачи на 3:1, като този път основен виновник за попадението бе централният защитник на Рома Федерико Фацио, който сбърка пас назад към своя вратар. В оставащите минути италианският тим натискаше в търсене на обрат, но така и не успя да стигне до нов гол и в крайна сметка записа първо поражение в турнира.

От своя страна ЦСКА стигна до първи успех в своята група и завършва с пет точки от шест мача, включително равенство и победа срещу Рома. „Вълците“ завършват на първо място в групата, следвани от Йънг Бойс, Клуж и ЦСКА.