Отборът на Левски записа категоричен успех при гостуването си на Витоша (Бистрица) след 4:0 на Националния стадион „Васил Левски“ в двубой от шестия кръг на efbet Лига.

„Сините“ имаха тотално надмощие през целия двубой и стигнаха закономерно до убедителната победа над домакините. Резултатът бе открит от Паулиньо във 22-та минута, разписал се с красив премерен удар, който не остави шансове на Кристиян Василев.

Така завърши и първата част на срещата. Второто полувреме започна с изненадващо положение за Витоша, което бе и единственото по-сериозно за „бистришките тигри“.

Атанас Кабов получи пас зад защитата и отправи силен изстрел, който бе отразен от стража на Левски Милан Миятович. Малко след това възпитаниците на Петър Хубчев достигнаха до второ попадение, а отново в прегръдките на съотборниците си се оказа Паулиньо.

В последните десетина минути на мача гостите се забавляваха и реализираха нови две попадения. Първо Филипе Нашименто направи резултата класически след асистенция на новото попълнение Найджъл Робърта, а в края на редовното време ролите се размениха и холаденцът отбеляза първия си гол с екипа на „сините“.

По този начин Левски се изкачи отново на върха в първенството с актив от 13 точки, реванширайки се на верните си фенове за домакинското поражение от Берое в предния кръг с 1:3. Именно старозагорци заемат втората позиция в таблицата на efbet Лига.

Хубчев и компания могат да бъдат изместени от върха още днес, ако действащият осемкратен шампион Лудогорец победи при визитата си във Варна Черно море.

Витоша остава на дъното на класирането без спечелена точка от началото на родния шампионат след шестото си последователно поражение. В следващия кръг Левски приема у дома Локомотив (Пловдив), а Витоша гостува в Пловдив на Ботев.