левски
"Синя" самба на "Герена". "Левски" - "Апоел" 2:1.

Синя България днес няма да спи. Техният любим „Левски“ победи „Апоел“ (Беер Шева) с 2:1 и се класира за плейофите на Лигата на конференциите. За първи път от 13 години. Първата среща в Израел завърши 0:0. Така възпитаниците на Николай Костов ще се изправят срещу „Айнтрахт“ (Франкфурт). Това е последната крачка към място в групите на турнира.

Препълнените трибуни на стадион „Виваком Арена- Георги Аспарухов“ изхивяха познати емоции. Приятни, разбира се. И се върнаха назад във времето – в силните години на „Левски“ в Европа. И тяхната запазена марка – последната минута. Но за нея след няколко реда.

„Сините“ започнаха по-активно и търсеха гола. Логичното се случи в 15-ата минута. Уелтън препарира израелския вратар с глава, а топката му бе сервирата от Патрик-Габриел Галчев.

Гостите отвърнаха с няколко атани и опасни изтрели към вратата на Пламен Андреев.

Втората част „Апоел“ диктуваше темпото, но младият вратар бе на ниво. Стигна се до 78-ата минута, в която при една изчистена топка от ъглов удар Йоан Стоянов я засече и прати във вратата на „Левски“ – 1:1! Всичко започваше отначало.

Феновете застанаха като стена зад своите любимци. И „Левски“ тръгна напред. Тръгна към победата. Израелците започната доста арогатно да бавят времето и да провокират левскарите.

30 секунди преди края на добавеното време тактиката им рухна. Роналдо вкара за 2:1. В последната минута. Ето за тази минута загатнахме по-горе. Запазена марка на „Левски“. „Сините“ фенове знаят защо.

Сега идва ред на „Айнтрахт“…

P.S. “Левски“ знае как се бият немски отбори. И как им се вкарва в последната минута.