Испанският гранд Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, записа втора поредна загуба в Евролигата, след като този път каталунците отстъпиха при визитата си на Армани Олимпия (Милано) със 74:78 (22:17; 17:22; 14:15; 21:24) в двубой от четвъртия кръг на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Барселона Армани Олимпия Везенков

Везенков се включи в двубоя от резервната скамейка и престоя на терена общо 16:42 минути, за които се отличи с 6 точки (2/2 за две точки и 2/2 от линията за наказателни удари) и 5 борби, което му отреди коефициент на полезно действие от 10 пункта.

Хуан Карлос Наваро и Томас Уертел бяха най-резултатни за Барса и приключиха с по 13 точки, а Пау Рибас завърши с 12 точки. Джордан Тиодор беше най-резултатен за италианците – 19 точки, а Мантас Калниетис и Калеб Таржевски приключиха съответно с по 14 и 11 точки.

Барселона Армани Олимпия

След тази загуба Везенков и компания паднаха на 13-а позиция във временното класиране с баланс от 1 победа и 3 поражения, а отборът на Армани Олимпия (Милано) заема 14-а позиция със същия актив, но по-лоша точкова разлика.