Александър Везенков се завърна в състава на Барселона в испанското първенство след два месеца отсъствие. Българинът помогна на своя отбор да изпрати отиващата си 2017 година с успех, при това изразителен. Каталунците прекъснаха серията си от два мача без победа в Лига АСВ, надигравайки у дома Фуенлабрада със 101:74.

За 18 игрови минути Везенков успя да вкара две тройки, завършвайки с общо шест точки. Националът овладя 5 борби и направи 3 асистенции, а също така успя да запише на сметката си и един чадър.

Тома Йортел игра страхотно и завърши с 15 точки и 7 асистенции, една от които бе изключително атракивна и завърши с тройка на Везенков. Кевин Серафин вкара 13 точки, а Виктор Клавер и Адам Ханга добавиха по 12.

Каталунците завършиха с 25 асистенции и скромните 8 грешки, реализирайки 28/46 за 2 точки, 9/20 за 3 точки и 18/20 от наказателната линия. Пако Крус бе най-резултатен за гостите от Фуенлабрада със 17 точки, 5 борби и 2 асистенции.

С днешния успех Барса има 9 победи и 4 загуби, заемайки четвъртото мястo, докато Фуенлабрада е на трета позиция с 10 победи и 4 поражения.