Диего Годин и Джовани дос Сантос в борба за топката

Виляреал прекъсна серията от 12 мача без загуба във всички турнири на Атлетико (Мадрид), след успех с 1:0 на „Висенте Калдерон”. В герой за гостите се превърна резервата Роберто Сориано, който се разписа в 82-ата минута.

Атлетико имаше инициативата и пропиля няколко чисти положения, а Виляреал търпеливо чакаше своя шанс. Победата утвърди отбора от „Ел Мадригал” на петото място и го доближи на 5 точки от Севиля. В същото време Атлетико рискува да бъде настигнат от андалусийци в битката за третата позиция, даваща право на директно участие в групите на Шампионската лига.

Виляреал по традиция е сред най-неудобните съперници на Атлетико и през есента спечели домакинството си на „дюшекчиите”. Любопитен момент бе и това, че един срещу друг излязоха двата тима с най-малко допуснати голове до момента.

С пропуски пред вратата на Виляреал се отличиха Гайтан, Гризман и Филипе Луиш, за да се стигне до 82-ата минута, когато „жълтата подводница” успя да открие резултата. Грешка на Филипе Луиш бе използвана от Бакамбю, който центрира към Сориано и италианецът прониза вратата на полуфиналистите в Шампионската лига. В оставащите минути нервите взеха връх, а Атлетико не можа да използва поредица от статични положения пред вратата на Виляреал, за да се добере поне до точка.

Следващият мач на отбора е като гост на Лас Палмас, а след това е и първият полуфинал от Шампионската лига срещу Реал (Мадрид).