ЦСКА-София ще прибави 23-тите сребърни медали от българското първенство в музея на стадион „Българска армия“, след като победи с 3:0 за втори пореден мач  вечния дразнител Левски.  С успеха, тимът от Борисовата градина събра 67 точки и кръг преди края е недостижим за футболисите в синьо, които ще трябва да се задоволят с бронзовите отличия. Въпреки третото място, участието на отбора на Николай Митов в Лига Европа остава под въпрос, тъй като предстои бараж със състава на Верея.

За разлика от мача преди месец, ЦСКА успя да открие резултата 60 секунди по-рано. На 29-ти април, Арсенио Нунеш беше точен във вратата на Божидар Митрев, а точно 29 дни по-късно Давид Симао подобри постижението на сънародника си и прониза синята врата само петдесет секунди след първия съдийски сигнал.

Португалецът се възползва от необмислено нарушение край тъчлинията на Александър Александров и изненадващо шутира от малък ъгъл матирайки крайно неподготвения Николай Кръстев.

До края на първото полувреме ЦСКА-София имаше шансове за втори гол, но с пропуски се отличиха Божидар Чорбаджийски и Фернандо Каранга. Съставът на Левски не успя да създаде по-интересна ситуация в половината на домакините и това доведе до смяна след почивката в синия лагер, когато Антон Огнянов смени Амаду Сукуна. Тактическата смяна явно целеше изнасяне на Левски в по-предни позиции, но това не доведе до положения пред вратата на Георги Китанов.

В следващите минути логичното се случи, когато първо в 66-ата минута Кирил Десподов остана сам срещу вратаря и успя да го финтира, но последвалия шут излезе извън очертанията на терена. Миг по-късно ЦСКА-София отбеляза второто попадения в срещата, след като Каранга се измъкна от защитата и стреля под ъгъл, Кръстев изби, но топката се озова в в краката на Кулма, които нямаше как да сбърка.

Отговорът на Левски се състоеше с малшансът споходил Мехди Бурабия, който уцели напречната греда след мощен изстрел.

Минути по-късно Симао отново хипнотизира Николай Кръстев и отбеляза втория си гол от пряк свободен удар в мача. Португалецът центрира остро, като никой не игра с топката, Кръстев остана на място, а коженото кълбо се оплете в мрежата му, като влезе в център на вратата.

14959954633

След последният съдийски сигнал, феновете и футболистите на Левски стигнаха до грозни сцени, като трябваше стюардите да се намесват.

Старши треньорът на Левски Николай Митов беше изключително разочарован от поредното тежко поражение от ЦСКА-София.

“Пак не влизаме в мача, първа минута – гол. Поздравявам съперника, заслужена победа за него. Имаме много работа да вършим. Топката ни е в краката и ние допускаме по елементарен начин да ни я вземат и да направим фаул. Цяла седмица говоря, че трябва да сме концентрирани. Играем слабо, това е очевидно, но към момента това са ни възможностите си. Представянето ни не е това, което искам да виждам, но аз бях наясно с това още с идването си. Много се насъбра и на феновете.

Нормално е, когато загубиш с 0:3, да има недоволство. Не искам да коментирам ситуацията за Европа, но принципно всичко трябва да се знае предварително. До 31 май това е положението. Никога няма да обвиня футболистите пред медиите, не е в мой стил. Оставам на Герена, тъй като имам договор за още една година.

Не съжалявам обаче за нищо. Дошъл съм да направя силен отбор и ще го направя. Имам здрава психика и търпение. Нямам пораженческо мислене. Казах ви – още с идването си знаех през какво ще мина. Това обаче е пътят. Иначе пак ще си говорим, че сме добре, ама всъщност пет години нищо не правим”, заяви синият треньор.

Наставникът на ЦСКА-София Стамен Белчев, заяви, че резултатът е могъл да бъде и по-голям в полза на червените.

„Мисля, че за трети път ги надиграваме Левски, за което искам да поздравя футболистите за усилията. Мисля, че победихме съвсем заслужено и мисля, че беше най-малкото, което можеше да инкасира Левски. Имам предвид това, което пропуснахме през първото полувреме. Опитвам се да дам шанс на тези, които са в най-добра спортна форма. В ЦСКА не трябва да е проблем, когато един или двама отсъстват.

Имаме 25 футболисти, които трябва да участват, когато им гласувам доверие. За мен оценката за сезона ни е много добра, но нека оставим това на журналистите и статистиците. Мисля, че сме на правилен път и че догодина с 2-3 нови попълнения ще изглеждаме още по-добре. Разбира се, че се работи по селекцията, както във всеки клуб.

Искам да вземем футболисти, които ще ни вършат работа. Няма да взимаме играчи на килограм или просто, за да отчитаме дейност. Манолев и Бодуров според мен ще останат в ЦСКА. Мисля, че ЦСКА ще участва в евротурнирите. Емблемата трябва да е на стадион „Българска армия“ и мисля, че ще бъде наша“, каза специалистът.