България с втора загуба на квалификациите за европейско първенство
България с втора загуба на квалификациите за европейско първенство Снимка: БГНЕС

Безапелационна победа постигнаха унгарците срещу нашите национали в Будапеща с 3:0. Домакините пронизаха вратата ни три пъти още в първото полувреме. Отборът ни не успя да се съвземе и до края на мача не отбеляза нито един гол за радост на 65-хилядната публика на стадиона.

Загубата в унгарската столица е втора за тима ни на квалификациите за европейското първенство по футбол, което ще се проведе в Германия догодина. Преди три дни България беше победена от Черна гора с 0:1. И в мача с Унгария националите ни показаха незадоволителна игра. Особено в първото полувреме, където футболистите ни бяха прекалено хаотични. Второто полувреме беше по-добро за нашите, но не успяха да отбележат попадение, въпреки че унгарците се поотпуснаха и почти спряха да играят.

Според коментатори проблемът не е в играчите и треньора, а в това, че в България от години футболът не се ръководи по най-добрия начин. И това води до задълбочаване на кризата.