Яник Синер изведе Италия до победата за Купа Дейвис
Снимка: БТА

Яник Синер изведе Италия до спечелването на отборния турнир по тенис Купа Дейвис, съобщава БТА. На финала в испанския град Малага „адзурите“ се наложиха с 2:0 срещу Австралия.

Синер победи с 6:3, 6:0 Алекс де Минор след пет пробива и 82 минути игра. Италианският тенисист приключи втория двубой на сингъл при третата си възможност.

В първата среща Матео Арналди се наложи със 7:5, 2:6, 6:4 срещу Алексей Попирин. Италианецът спечели началния удар на австралиеца в десетия гейм на третия сет и се поздрави с краен успех след минути на два часа и половина на корта.

Синер пристигна в Малага, след като загуби титлата на Финалния турнир на АТП в Торино срещу Новак Джокович, се наложи над Талон Грикспур в четвъртък, за да изравни резултата, а след това със съотборника си Лоренцо Сонего победиха Грикспур и Уесли Кулхоф на двойки.

Световният номер 4 не играе често на двойки, а със Сонего не са играли от загубата им на Индиънс Уелс през март, но те се справиха и осигуриха сблъсък на полуфиналите със Сърбия в събота.

22-годишният Синер приключва сезона с най-добро лично постижение от 64 успеха и само 15 поражения. Той се изкачи на четвърта позиция в световната ранглиста.

Италия триумфира с Купа Дейвис за общо втори път в историята. Първият успех на „адзурите“ в турнира е през 1976 година.

Австралия е 28-кратен шампион, но няма нито един трофей в отборното състезание през последните две десетилетия.