Народно събрание, бюджетна комисия

Централната избирателна комисия обяви списъка с избраните народни представители в 47-ото Народно събрание. Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани.

Еднодневният срок започва да тече от второто по ред публикуване на решението на ЦИК на интернет страницата на комисията и в бюлетина на БТА. Заявлението трябва да е в писмена форма, саморъчно подписано и следва да постъпи в ЦИК в обявения срок. В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в този срок, ЦИК го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител.

Вчера от ЦИК обявиха разпределението на мандатите в 47-ия парламент – „Продължаваме промяната“ ще има 67 депутати, ГЕРБ-СДС – 59, ДПС – 34, „БСП за България“ – 26, „Има такъв народ“ – 25, „Демократична България – Обединение“ – 16, „Възраждане“ – 13.

Имената на всички депутати може да прочететете тук:

1 МИР Благоевград

ДПС – Делян Славчев Пеевски, Халил Реджепов Летифов

ИТН – Виктория Димитрова Василева

ПП – Андрей Атанасов Гюров, Владимир Славев Табутов, Екатерина Кирилова Димитрушева

ДБ – Иван Йорданов Димитров

ГЕРБ – Росен Димитров Желязков, Стефан Апостолов Апостолов, Костадин Томов Стойков

БСП – Георги Георгиев Михайлов

2 МИР Бургас

Възраждане – Цончо Томов Ганев

ДПС – Севим Исмаил Али, Ешереф Кязим Ешереф, Фатме Хасан Рамадан

ИТН – Ивайло Ванев Вълчев

ПП – Константин Живков Бачийски, Христо Симеонов Симеонов, Димитър Михайлов Ташев, Милко Асенов Пенев

ДБ – Ивайло Николаев Мирчев

ГЕРБ – Любен Любенов Дилов, Жечо Дончев Станков, Деница Пламенова Николова

БСП – Петър Георгиев Кънев

3 МИР Варна

Възраждане – Костадин Тодоров Костадинов

ДПС – Ерджан Себайтин Ебатин

ИТН – Филип Маринов Станев, Александър Атанасов Александров

ПП – Даниел Максим Лорер, Антон Йорданов Тонев, Калоян Тонев Икономов, Снежана Великова Апостолова ,Благовест Чанев Белев

ДБ – Стоян Александров Михалев

ГЕРБ – Костадин Георгиев Ангелов, Славена Димитрова Точева, Красен Кирилов Кралев, Павел Алексеев Христов

БСП – Корнелия Петрова Нинова

4 МИР Велико Търново

Възраждане – Елена Цонева Гунчева ДПС – Делян Славчев Пеевски

ИТН – Андрей Иванов Чорбанов

ПП – Йордан Ивов Терзийски, Милен Илиев Матеев

ГЕРБ – Костадин Георгиев Ангелов, Димитър Стойков Николов

БСП – Явор Руменов Божанков

5 МИР Видин

ИТН – Иво Георгиев Атанасов

ПП – Петър Любенов Миланов

ГЕРБ – Росица Любенова Кирова

БСП – Филип Стефанов Попов

6 МИР Враца

ДПС – Цветан Иванов Енчев

ИТН – Георги Станчев Георгиев

ПП – Деница Димитрова Симеонова

ГЕРБ – Петя Цветанова Аврамова, Красен Георгиев Кръстев

БСП – Александър Тихомиров Симов

7 МИР Габрово

Възраждане – Даниел Петров Петров

ДПС – Юсеин Хасанов Вейселов

ПП – Яна Веселинова Балникова

ГЕРБ – Томислав Пейков Дончев

8 МИР Добрич

ДПС – Хасан Ахмед Адемов

ИТН – Филип Маринов Станев

ПП – Йорданка Яникова Костадинова, Галина Събева Георгиева

ГЕРБ – Деница Евгениева Сачева

БСП – Мая Йорданова Димитрова

9 МИР Кърджали

Възраждане – Георги Николаев Георгиев

ДПС – Мустафа Сали Карадайъ, Мукаддес Юсуф Налбант, Байрам Юзкан Байрам, Адлен Шукри Шевкед

10 МИР Кюстендил

ИТН – Виктория Димитрова Василева

ПП – Георги Николаев Стамов

ГЕРБ – Христо Богомилов Терзийски

БСП – Бойко Любомиров Клечков

11 МИР Ловеч

ДПС – Станислав Димитров Анастасов

ИТН – Любомир Антонов Каримански

ПП – Искрен Цветославов Арабаджиев

ГЕРБ – Николай Нанков Нанков

БСП – Вяра Емилова Йорданова

12 МИР Монтана

ДПС – Димитър Иванов Аврамов

ИТН – Пламен Николаев Абровски

ПП – Инна Владимирова Иванова

ГЕРБ – Ирена Методиева Димова

БСП – Ирена Тодорова Анастасова

13 МИР Пазарджик

Възраждане – Стоян Николов Таслаков

ДПС – Йордан Кирилов Цонев

ИТН – Станислав Светозаров Балабанов

ПП – Ивайло Валентинов Шотев, Петър Николаев Куленски

ДБ – Антоанета Димитрова Цонева

ГЕРБ – Екатерина Спасова Гечева-Захариева, Стефан Неделчев Мирев

БСП – Драгомир Велков Стойнев

14 МИР Перник

ДПС – Александър Несторов Несторов

ПП – Никола Георгиев Минчев

ДБ – Зорница Велинова Стратиева

ГЕРБ – Кирил Миланов Ананиев

15 МИР Плевен

ДПС – Марио Киров Рангелов

ИТН – Радостин Петев Василев, Александър Велиславов Тодоров

ПП – Иван Маркос Христанов, Стоил Мирославов Стоилов

ГЕРБ- Валери Пламенов Лачовски, Десислава Цветанчова Трифонова

БСП – Румен Василев Гечев, Илиян Славейков Йончев

16 МИР Пловдив

Възраждане – Елена Цонева Гунчева

ИТН – Тошко Йорданов Хаджитодоров

ПП – Кирил Петков Петков, Христо Йорданов Даскалов, Росен Добрев Костурков, Александър Николаев Ракшиев

ДБ – Христо Любомиров Иванов

ГЕРБ – Иван Борисов Тотев, Радомир Петров Чолаков, Стефан Иванов Шилев

БСП – Кристиан Иванов Вигенин

17 МИР Пловдив област

Възраждане – Ангел Жеков Георгиев

ДПС – Рамадан Байрам Аталай

ИТН – Тошко Йорданов Хаджитодоров

ПП – Росен Добрев Костурков, Гергана Кузманова Данева, Стою Теодоров Стоев

ГЕРБ – Дани Стефанова Каназирева, Младен Николов Шишков, Иван Йовков Червенков

БСП – Веска Маринова Ненчева, Манол Трифонов Генов

18 МИР Разград

ДПС – Ахмед Реджебов Ахмедов, Ихсан Халил Хаккъ

ПП – Марин Шишев Шишев

ГЕРБ – Десислава Вълчева Атанасова

19 МИР Русе

ДПС – Ализан Нихат Яхова

ИТН – Светлин Костов Стоянов

ПП – Николай Йорданов Събев, Рена Енчева Стефанова, Велико Митков Минков

ГЕРБ – Десислава Вълчева Атанасова, Михаил Петков Илиев

БСП – Крум Костадинов Зарков

20 МИР Силистра

ДПС – Джевдет Ибрям Чакъров, Гюнер Нихат Ахмед

ПП – Стоян Иванов Георгиев

ГЕРБ – Ивелин Статев Иванов

21 МИР Сливен

ИТН – Ивайло Ванев Вълчев

ПП – Татяна Славова Султанова- Сивева, Георги Йорданов Гвоздейков

ГЕРБ – Десислава Жекова Танева, Мария Щерева, Белова

БСП – Атанас Зафиров Зафиров

22 МИР Смолян

ДПС – Хайри Реджебов Садъков

ПП – Михал Григоров Камбарев

ДБ – Зарко Филипов Маринов

ГЕРБ – Красимир Митков Събев

23 МИР София

Възраждане – Николай Георгиев Дренчев

ИТН – Николай Стефанов Радулов

ПП – Асен Васков Василев, Настимир Ананиев Ананиев, Иван Маркос Христанов, Венко Николов Сабрутев, Васил Стефанов Стефанов, Пламен Петров Шалъфов

ДБ – Атанас Петров Атанасов, Георги Йорданов Ганев, Антоанета Димитрова Цонева

ГЕРБ – Румен Димитров Христов, Асен Георгиев Балтов, Александър Руменов Ненков, Александър Койчев Иванов

БСП – Христо Танчев Проданов

24 МИР София

Възраждане – Петър Николаев Петров

ИТН – Ива Митева Йорданова-Рупчева

ПП – Кирил Петков Петков, Лена Здравкова Бориславова, Никола Георгиев Минчев, Радостина Александрова Ценова

ДБ – Владислав Панчев Панев, Мартин Димитров Димитров

ГЕРБ – Даниел Павлов Митов, Тома Любомиров Биков, Евгения Бисерова Алексиева

БСП – Георги Страхилов Свиленски

25 МИР София

Възраждане – Костадин Тодоров Костадинов

ИТН – Андрей Николаев Михайлов

ПП – Христо Христов Петров, Калина Бориславова Константинова, Венеция Огнянова НецоваАнгова, Искрен Николаев Митев, Цветелина Калинова Симеонова-Заркин

ДБ – Елисавета Димитрова Белобрадова, Александър Димитров Симидчиев

ГЕРБ – Христо Георгиев Гаджев, Анна Василева Александрова, Лъчезар Богомилов Иванов, Петър Николаев Николов

БСП – Корнелия Петрова Нинова

26 МИР София област

ДПС – Цветан Иванов Енчев

ИТН – Андрей Иванов Чорбанов

ПП – Александър Димитров Дунчев, Юрий Олегов Козлов

ДБ – Божидар Пламенов Божанов

ГЕРБ – Младен Найденов Маринов, Николина Панайотова Ангелкова

БСП – Иван Ивайков Ченчев

27 МИР Стара Загора

Възраждане – Искра Михайлова Михайлова

ДПС – Халил Реджепов Летифов

ИТН – Тихомир Гочев Тенев

ПП – Радослав Стефанов Рибарски, Атанас Димитров Михнев, Радослав Красенов Василев

ДБ – Атанас Владиславов Славов

ГЕРБ – Красимир Георгиев Вълчев, Маноил Минчев Манев, Илиана Петкова Жекова

БСП – Георги Янчев Гьоков

28 МИР Търговище

ДПС – Джейхан Хасанов Ибрямов, Имрен Исметова Мехмедова

ПП – Александра Стефанова Милчева

ГЕРБ – Теменужка Петрова Петкова

29 МИР Хасково

ДПС – Сезгин Юсеин Мехмед, Мюмюн Сали Мюмюн

ИТН – Силви Кирилов Петров

ПП – Асен Васков Василев, Атанас Петров Атанасов

ГЕРБ – Делян Александров Добрев, Георги Тенев Станков

БСП – Владимир Маринов Маринов

30 МИР Шумен

ДПС – Мустафа Сали Карадайъ, Хамид Бари Хамид

ИТН – Пламен Николаев Николов

ПП – Антония Кънчева Димитрова

ГЕРБ – Красимир Георгиев Вълчев

БСП – Иван Валентинов Иванов

31 МИР Ямбол

Възраждане – Никола Ангелов Димитров

ПП – Мирослав Николаев Иванов

ГЕРБ – Димитър Ангелов Иванов

БСП – Кристиан Иванов Вигенин

За още новини последвайте канала на Дебати в Google Новини

За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!