Ювентус

Ювентус победи Рома с минималното 1:0 на свой терен и се доближи само на точка от лидера в Серия А Наполи. Единственото попадение в дербито от 18-ия кръг на Калчото бе дело на бившия играч на „вълците“ Меди Бенатия.

Двата гранда не само оправдаха очакванията за грандиозен сблъсък, но дори ги надскочиха с титанична битка на терена, стойностен футбол и огромен брой голови положения и пред двете врати.

Ювентус

Защитникът на „бианконерите“ Бенатия бе точен в 18-та минута, с което взриви трибуните на „Алианц Стейдиъм“. Джорджо Киелини бе оставен непокрит в наказателното поле, засичайки с глава центриране от ъглов удар на Пянич. Впоследствие стражът на Рома Алисон се намеси след хубав удар на Бенатия, но секунда по-късно при добавката си мароканският бранител успя да вкара топката във вратата на бившия си отбор, донасяйки ценната победа за „бианконерите“.

Играчите на Еузебеио Ди Франческо могат да съжаляват, че не се добраха поне до равенството в сблъсъка, след като в третата минута от добавеното време появилият се като резерва нападател на гостите Патрик Шик излезе очи в очи с вратаря на Юве Шченсни. Полякът обаче майсторски отрази удара, с което в крайна сметка запази и трите точки за своя тим.

Ювентус

След победата на играчите на Масимилиано Алегри Наполи продължава да е лидер в подреждането с актив от 45 точки. Ювентус е втори, изоставайки само на една от неаполитанци, докато „вълците“ са на 4-то място с 38 пункта.

В друга среща от 18-ия кръг Милан продължава с неубедителното си представяне, след като загуби у дома от Аталанта с 0:2. За футболистите на Дженаро Гатузо това бе второ поредно поражение в Серия А, след като в предишния си двубой „червено-черните“ допуснаха разгромна загуба с 0:3 от Верона.

След поражението „росонерите“ заемат 11-то място в класирането с актив от 24 точки, докато Аталанта вече има 3 точки повече и се изкачи до 7-ма позиция в таблицата.