Отборът на Ювентус спечели голямото дерби от 11-ия кръг на Серия А срещу Милан. Шампионът на Италия се наложи с 2-0 на „Джузепе Меаца“ благодарение на две майсторски изпълнения на Гонсало Игуаин.

Милан Ювентус

Препълнените трибуни на стадиона в Милано видяха равностойно начало на срещата, с лек натиск на домакините в първите минути, който бе уталожен скоро.

Първият гол дойде в 23-та минута на срещата, когато Пауло Дибала подаде към Гонсало Игуаин. Нападателят направи точно две докосвания по топката, като второто бе безпощаден шут с десния крак в десния долен ъгъл на вратата.

Милан опита да реагира и стигна до блестящ шанс да изравни в самия край на полувремето. Никола Калинич получи топката сам срещу Буфон, но вратарят отклони удара на хърватина в напречната греда. Добавката на Хакан Джалханоглу бе блокирана от Ругани.

През втората част домакините стигнаха до едно разбъркване пред вратата на Буфон и блокиран шут на Калинич. Винченцо Монтела реши да смени изпълнителите си в средата на терена, пускайки Антонели и Локатели, но това не доведе до успех.

Само минути след двете смени Юве удари отново. Пас отляво на Асамоа бе пропуснат нарочно през краката на Дибала и топката стигна до Игуаин. Той светкавично нагласи топката на десния си крак и силно я изстреля в близката греда, откъдето се отклони в мрежата – 0:2.

До края Милан просто не можа да намери отговор и записа 5-та си загуба от 11 срещи в Серия А. Ювентус пък изравни по точки лидера Наполи преди днешния мач на сините като домакин на Сасуоло.

Класиране Серия А

Междувременно отборът на Рома постигна трета поредна победа в италианската Серия А. В рамките на една седмица вълците спечелиха всяка една от срещите с минималното 1:0. Този път това се случи срещу Болоня на стадио „Олимпико“.

Рома Болоня

Гостите допуснаха трета последователна загуба, като не намериха начин да отбележат на най-добрата защита в калчото. След 10 изиграни мача, джалоросите са инкасирали само пет попадения във вратата си, а това бе седмата им чиста мрежа в шампионата.

Скъпоценният гол във вратата на съперника пък отбеляза Стефан Ел Шарауи. Атакуващият халф бе точен с великолепен удар от въздуха в 33-ата минута. Той засече центриране на Лоренцо Пелегрини и изпрати топката в далечния ъгъл, вкарвайки за трети път от старта на сезона във всички турнири.

Рома Болоня

Секунди преди домакините да вземат преднина, Болоня пропусна най-добрата си възможност в срещата, след като Алисон спаси удар с глава на Адам Мазина. Другото чисто положение през първата част бе пропиляно от Един Джеко. Той също с глава стреля над вратата от 5-6 метра. След почивката гол на босненския нападател бе отменен, поради засада.

Рома надигра червено-сините в трети пореден сблъсък помежду им. Във всеки от тях съперникът на вълците не успява да се разпише, докато те не са пропускали да отбележат вече в 28 поредни двубоя с Болоня. Червено-сините също така нямат победа срещу столичния гранд в осем поредни срещи от 2012 година насам.

Рома Болоня

С победата Рома събра актив от 24 точки от 10 мача. Болоня остава със 17 пункта в средата на класирането.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете страницата ни във Фейсбук Дебати.