Винъс Уилямс се оказа непреодолимо препятствие пред сестра си, която играе първия си официален турнир след завръщането си от майчинство. Серина загуби с 3:6, 4:6 и напусна надпреварата в Индиън Уелс, докато Винъс ще се изправи срещу Анастасия Севастова в следващия кръг.

Началото на двубоя бе изпълнено с пропилени възможности за пробив и за двете. Серина стигна до такава още в първия гейм, но не се възползва, след което сестра ѝ поведе с 40:15 на чужд сервис, но не реализира нито един от последвалите три брейкбола. По-младата Уилямс получи нова възможност да излезе напред при 1:1, но отново пропусна да я материализира и два гейма по-късно бе пробита на 0 – 4:2. До края на частта двете сервираха умело и не се стигна до обрат – 6:3. Вторият сет започна перфектно за Винъс – два ранни пробива и аванс от 3:0. Серина намали разликата с рибрейк, но отново загуби подаването си при 4:2, с което осмата поставена в турнира се приближи на гейм от победата.

При 5:2 Винъс Уилямс си издейства мачбол, но Серина показа силен характер и го спаси, стигайки до брейкбол впоследствие. Разликата бе намалена на един пробив. 23-кратната шампионка от турнири от Големия шлем бе близо до това да изравни по впечатляващ начин, но сестра ѝ оцеля при 30-40 и затвори двубоя в своя полза – 6:3, 6:4.