Доминик Тийм можеше да измести Григор Димитров от четвъртото място в световната тенис ранглиста, ако бе спечелил титлата в Индиън Уелс. Австриецът обаче приключи далеч преди финала участието си на турнира, след като получи травма. Тийм се контузи в двубоя срещу аржентинеца Пабло Куевас и напусна корта при резултат 6:3, 4:6, 2:4. Припомняме, че Гришо напусна „Мастърс“-а след загуба с 6:7(4), 6:4, 3:6 от 39-ия в класацията на АТР испански ветеран Фернандо Вердаско.

Макар и вече на 36 години, Роджър Федерер не спира да мачка. Поредната му жертва в Индиън Уелс бе сърбинът Филип Крайнович. Маестрото излезе на корта и за 68 минути му разказа играта – 6:2, 6:1.

Федерер, който се стреми към трета титла за сезона след Откритото първенство на Австралия и Ротердам и 98-а в кариерата си, чака в следващия кръг Жереми Шарди (Франция).