Българският национален отбор по футбол победи с 1:0 Чехия в последния си мач от квалификациите за Евро 2020. С успеха „лъвовете“ прекъснаха серията си от 12 мача без победа. Единственото попадение бе дело на защитника Васил Божиков в 56 минута.

Успехът е първи на „трикольорите“ срещу този противник, а той дойде в последния мач на родния капитан Ивелин Попов. 32-годишният футболист носи националната фланелка за последен 90-и път в своята кариера, като има 16 гола

Двубоят се игра пред празни трибуни заради наказанието за расизъм, което изтърпяваме.

Така след една победа и три равни срещи българският отбор завършва на четвърта позиция в групата, но ще има шанс да се бори за място на Евро 2020 с бараж, благодарение на доброто си представяне в турнира Лига на нациите.

Съперниците ни в баражите ще станат ясни след жребий, а първият мач ще е на 26 март, като нашият тим ще е гост.