Александър Зверев

Александър Зверев се класира за осминафиналите на Мастърса в Париж, след като надигра Душан Лайович с 6-3, 7-6 (5) за около един час и 40 минути игра.

Германецът, който се намира в страхотна форма и спечели вече пет титли през годината, стартира ударно с пробив за 3-0, но сърбинът го върна. Стигна се до рибрейк, след който поставеният под номер 4 в основната схема пое отново контрола върху събитията на корта и затвори успешно откриващия сет.

Втората част мина без пробиви и така закономерно се стигна до тайбрек, в който Зверев приключи нещата, реализирайки втория си мачбол. Той завърши с 14 аса и 80% спечелени точки на първи сервис, като спаси и четири от петте възможности за пробив пред Лайович.

В спор за място на четвъртфиналите той ще играе с първата ни ракета Григор Димитров, който елиминира Карен Хачанов след обрат с 4-6, 6-2, 6-0.

Димитров ще излезе за мача си с Александър Зверев от 1/8-финалите на Мастърса в Париж не преди 16:30 часа българско време в зала „Берси“.

Първата ни ракета и олимпийският шампион от Токио излизат един срещу друг в четвърти мач на Централния корт. Програмата започва в 12:00 часа българско време с двубоя между Доминик Кьопфер от Германия и поляка Хуберт Хуркач. Впоследствие следват мачовете на Камерън Нори (Великобритания) и Тейлър Фриц (САЩ), както и срещата на световния номер 1 и петкратен шампион в турнира Новак Джокович с представителя на домакините Гаел Монфис.

Димитров и Зверев имат три мача помежду си, като балансът е 2-1 победи в полза на германеца. Нашият тенисист печели първия двубой между двамата в Базел през 2014 в три сета. След това Зверев записва два успеха през 2016 на Мастърсите в Синсинати и Рим.

Ако Григор преодолее съпротивата на четвъртия в основната схема, той ще се изправи срещу победителя от двойката Каспер Рууд (Норвегия) – Маркос Хирон (САЩ).