Рафаел Надал за четвърти път стана победител в традиционния демонстративен турнир в Абу Даби. Защитавайки титлата си във финала, испанският левичар се наложи над Давид Гофен с 6-4, 7-6 (7-5).

Надал имаше доста проблеми срещу белгиеца, който през февруари ще играе на турнира в София.

Във втория сет Гофен на два пъти повеждаше с пробиви, а също така имаше шест брейкбола при резултат 5:5. Надал обаче удържа този гейм, а в тайбрека се възползва от първия си мачбол в срещата.

Като цяло играта бе напълно равностойна, но испанецът спечели всички ключови разигравания.

По-рано днес в мача за третото място първата ракета в света Анди Мъри победи Милош Раонич с 6-3, 7-6 (8-6) за 87 минути.