Почти изцяло промененият състав на Левски записа ударен дебют на сезона. Сините се наложиха с 3:1 над Сутиеска (Черна гора) в мач от първия кръг на квалификациите за Лига Европа пред близо 8000 зрители на стадион „Георги Аспарухов”.

5585789

Много силен първи официален мач със синята фланелка направи новото попълнение Жуниор Мапуку. Конгоанецът отбеляза два гола, а първия беше исторически за Левски, защото падна след само 12 секунди игра. С успехът сините записаха най-силния си старт в Европа от седем години.

5585785

Още в 12-ата секунда Жуниор Мапуку вкара най-бързия гол в историята на Левски в евротурнирите. Таранът бе точен с глава след центриране на Бабатунде отдясно, след като преди това бе извел нигериеца на фланга.

Бившият играч на Берое отново изправи феновете на крака с хубав гол в 21-ата минута. Той преодоля бранител на гостите, след което с удар от 23 метра прати топката в долния ляв ъгъл за 2:0.

5585798

Секунди преди края на първата част Левски вкара трети гол. Автор на попадението беше Роман Прохазка, който разстреля Личина с топовен изстрел от фаул от над 25 метра.

През втората част темпото на игра спадна, а в 79-та минута Божо Маркович остана сам срещу Митрев и отбеляза ценен гол на чужд терен.В последните минути Радишич беше изгонен за втори жълт картон.