Англия разкъса дебютанта на Мондиал 2018 - Панама.

Англия разкъса дебютанта на Мондиал 2018 – Панама. „Трите лъва“ спечелиха срещата с 6:1, а това бе най-голямата им победа на Мондиал. Хари Кейн пък се отчете с хеттрик за успеха и чрез него поведе на Ромелу Лукаку и Кристиано Роналдо в битката за голмайсторския приз. За панамците пък исторически първи гол отбеляза Фелипе Балой.
Срещата започна с очакван натиск на Англия, която не закъсня и с откриването на резултата. Още в 8-ата минута Джон Стоунс реализира, след като бе оставен непокрит след изпълнение на корнер – 1:0.

В 16-ата минута Едгар Берсанес отправи хубав шут към вратата на Пикфорд, но той мина встрани.

Англия получи право да изпълни дузпа в 22-ата минута, когато Фидел Ескобар задържа Джеси Лингард в наказателното поле. Хари Кейн пък бе безпощаден от бялата точка – 2:0.

В 36-ата минута Джеси Лингард отбеляза прекрасно попадение от далечна дистанция, правейки резултата 3:0.

В 40-ата минута Джон Стоунс реализира нов гол. Защитникът на Манчестър Сити завърши прекрасно заучено положение от „Трите лъва“ – 4:0.

Така се стигна до 45-ата минута, в която Англия получи право да изпълни нова дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Стоунс, а Хари Кейн отново бе безпощаден от бялата точка – 5:0.

Втората част започна отново с натиск на Англия и резултатът не закъсня, тъй като в 63-ата минута Хари Кейн успя да реализира хеттрик, макар и малко случайно. Лофтъс-Чийк стреля от границата на наказателното поле, а топката рикошира в крака на Кейн, правейки резултата 6:0.

В 78-ата минута Панама стигна до почетно и историческо първо попадение на Мондиал. Голмайстор бе Фелипе Балой, който засече страхотно центриране от свободен удар – 6:1.

До края „Трите лъва“ имаха още няколко положения, но не успяха да отбележат повече голове.

Така след този успех Англия и Белгия делят първото място в Група „G“ на Мондиала с по шест точки, следвани от Тунис и Панама, които пък са с нулев актив. В последния кръг от груповата фаза Англия и Белгия се срещат в директен сблъсък за първото място.