На снимката: Българската делегация в Токио

Последните „златни“ дни за родните олимпийци, които добавиха по две шампионски отличия, предвижиха нагоре класирането ни по медали от 47-мо място до 34-то от общо 83 страни в Токио 2020.

Стойка Кръстева триумфира със златен медал в категория до 51 кг на боксовия турнир след като надигра първата в схемата туркиня Бусе Чакъроглу.

Два дни преди това каратистката Ивет Горанова спечели първия златен медал за България в категория до 55 килограма. Той беше и първият за страната ни от олимпийски игри от близо 13 години. Припомняме, че отборът ни тази година е в най-малък състав от много години насам – 42-ма спортисти.

Досега медали за България спечелиха Антоанета Костадинова в стрелбата (сребро), Тайбе Юсеин в борбата (бронз) и Евелина Николова в женската борба (сребро).

Във временното класиране се огласява от Китай, САЩ, Япония и Великобритания и Русия.