Отборът на България записа четвърти последователен двубой без победа в евроквалификационната си кампания, след като отстъпи у дома от Косово с 2:3 пред около 5 000 зрители на Националния стадион „Васил Левски“. Селекционерът на националния отбор Красимир Балъков направи четири промени в състава в сравнение с двубоя срещу Чехия в Прага, загубен от „трикольорите“ с 1:2. На мястото на Кристиян Димитров на терена започна Иван Горанов в ролята на ляв бек, а Антон Недялков застана в центъра на защитата редом до Васил Божиков. Георги Сърмов отстъпи мястото си на Георги Костадинов, Кирил Десподов замени Мартин Минчев, а Галин Иванов започна вместо Кристиян Малинов.

Двубоят започна равностойно, като първият точен удар към една от двете врати бе за България. Кирил Десподов стреля по земя, но стража на Косово Арянет Мурич се справи и изби в корнер. Постепенно възпитаниците на Бернар Шалан упражниха натиск и високата им преса започна да притеснява все по-сериозно националите ни, които се пропукаха в 14-та минута. Тогава центриране на Мергим Войвода не бе изчистено по най-добрия начин от Страхил Попов, а Милот Рашица не се поколеба и не остави шансове на Николай Михайлов за 1:0.

Голът стъписа българите, които избързваха с отиграванията си и губеха лесно топката, а косоварите владееха притежанието и продължиха с пресата в половината на „лъвовете“. Малко след половин час игра Рашица центрира опасно в наказателното поле, но далеч от топката остана централният нападател Ведат Муричи. Малко след това шут на Берсант Целина бе отразен от Михайлов. Четири по-късно Галин Иванов отправи неточен удар, но малко след това бе с основна заслуга за изравнителния гол на българите. Въпреки че бе фаулиран, той се пребори за топката, отклони я към капитана Ивелин Попов, който напредна и след хубав удар от дистанция възстанови статуквотото. За отбелязване е, че главният съдия Матс Кристоферсен от Дания даде авантаж в ситуацията. Така завърши и първата част.

Второто полувреме започна със смяна в българския състав. Теренът напусна Васил Божиков, който бе заменен от Кристиян Димитров. Именно той стана герой за започналите силно втората част български национали в 55-та минута. След две опасни атаки на играчите на Красимир Балъков, центриране от ъглов удар на Тодор Неделев намери в наказателното поле съотборника му в Ботев (Пд) и той прониза Мурич за 2:1. Гостите реагираха на предизвикателството и организираха няколко опасни слизания до Михайлов, като първо подаване на Рашица бе изчистено от български бранител, а впоследствие изстрел с глава на Муричи излезе в аут. Нападателят обаче се реваншира и намери целта в 64-та минута след колективна грешка на българската отбрана. Домакините оставиха Рашица да преодолее елементарно съперник, последва центриране на Бенямин Кололи, който намери в наказателното поле Муричи и той не сгреши за 2:2. При подаването към него определено и вратарят на „трикольорите“ Михайлов носи вина, след като не излезе навреме, за да предотврати опасността.

България на свой ред изглеждаше стъписана и Муричи отново вкара гол, но този път той бе отменен заради положение на засада. Повторенията показаха, че такава наистина съществуваше. Ново центриране бе отразено от Михайлов, въпреки че бе маркирана нова засада, а малко след това Рашица отправи втория си неточен изстрел по посока българската врата през второто полувреме. В 77-та минута Иван Горанов центрира към Галин Иванов, чието воле, обаче, бе неточно. Три по-късно след поредното статично положение за Косово, играч на гостите игра с глава, но ударът му не бе силен и не представляваше трудност за Михайлов. Отново косоварите имаха положение след грешка на Георги Костадинов в центъра, като именно той блокира влезлият като резерва Елбасан Рашани. Отново смяната на Шалан стреля с глава, но в аут.

Последва нова опасна атака на Косово, като Рашани отново бе близо до гола, но шутът му по земя мина до вратата. Малко след това един от най-дейните на терена – Милот Рашица, пробва късмета си за пореден път, но отново не намери целта. Нашите извадиха късмет в следващото нападение на гостуващия състав след решителна намеса на Галин Иванов в наказателното поле. В крайна сметка, България не успя да издържи на натиска. Отново центриране на Кололи намери Рашани, който при поредната си възможност не сбърка и въпреки отчаяната намеса на Михайлов, топката навести вратата на българите за трети път в 92-та минута. До края домакините нямаха сили за отговор и загубиха втора последователна среща.

Косово, от своя страна, продължава без загуба в група A, като има успех и две равенства в три изиграни срещи. Впечатляващото е, че тимът вече 14 поредни официални мача е без поражение – при 7 победи и 7 равенства. Българите остават без успех, като шансовете им за класиране на Евро 2020 избледняват след четвърти пореден двубой без победа при 2 равенства и 2 загуби. В следващите си двубои България гостува на лидера в групата Англия, докато Косово приема у дома Чехия. И двата мача са на 7 септември. Чехите записаха нов успех след този над българите преди три дни и то отново у дома. Тимът надигра Черна гора с 3:0. Точни за победата бяха Якуб Янкто и Патрик Шик от дузпа, а между тях Борис Копитович си отбеляза автогол. Чехите се изравняват на върха във временното класиране с Англия, докато Черна гора е на дъното с идентични показатели с България.