България загуби от Беларус с 0:1 в контролна среща, изиграна на Националния стадион „Васил Левски“. Двубоят беше последна проверка за отбора на Георги Дерменжиев преди решителния сблъсък с Унгария в края на март. Единственият гол на почти празния стадион отбеляза Дмитри Подстрелов в 14-та минута. Най-добрият шанс за нашите се откри пред Спас Делев в края на първата част, но изстрелът му в горния ляв ъгъл бе спасен от вратаря, а в последствие се отби в напречната греда.

България започна по-активно срещата и дебютантът Димитър Илиев стреля над вратата от границата на наказателното поле. В ответната атака лоши действия на българската отбрана и рикошет позволиха на топката да стигне до Подстрелов, който не остави шансове на Георги Георгиев.

През второто полувреме възможностите пред вратата на Беларус бяха половинчати и дори смените не промениха крайния резултат. В 73-та минута Беларус пропусна най-чистото положение в мача, когато при контраатака Подстрелов стреля в аут.