Националният ни отбор по волейбол стартира участието си в Световната лига със загуба от Франция с 0:3 (23:25, 15:25, 22:25) гейма.Неприятно, но не и неочаквано, в предвид всички проблеми, които отново се стовариха върху националния ни отбор.

Селекционерът Пламен Константинов свика всички най-опитни и класни играчи, но въпреки това възможностите ни са ограничени. Контузиите не подминаха състава ни и през този сезон, като някои от най-опитните в посрещане не са на линия. Здравословни проблеми извадиха Тодор Алексиев и Валентин Братоев от състава, като няма яснота дали ще участват и за Европейското.

Жулиен Линеел стана най-резултатен за Франция с 11 точки (1 блок, 69% ефективност в атака), а Тревор Клевено дабави още 10 точки (2 аса, 58% ефективност в атака). Стефан Бойер се отчете с 9 точки (2 аса, 38% ефективност в атака).

Цветан Соколов беше най-резултатен за България с едва 10 точки (2  аса21% ефективност в атака), а Николай Пенчев добави още 7 точки (38% ефективност в атака)

BulgarianViktorYosifovandGeorgiSeganovcelebratesuccessfulblock

Селекционерът на националния отбор по волейбол Пламен Константинов не беше много доволен от показаната игра.

„В много важни момента правихме глупави грешки, Посрещахме добре днес, но не успяхме да организираме атаки на крайните нападатели. Ние играем като нов отбор и направихме прекалено много грешки. Имаше голяма разлика в резултата във втория гейм, но в първия и третия играхме като отбор“, заяви след мача Константинов.