Лъчезар Балтанов

Тимът на Ботев Пд надигра у дома Етър с 2:0 в последна среща от 17-ия кръг на efbet Лига, играна на стадиона в Коматево.

Домакините стигнаха до успеха с попадения през втората част, а в герой за „жълто-черните“ се превърна Лъчезар Балтанов. Полузащитникът откри резултата в 48-та минута, а четвърт част преди края на редовното време уби интригата с втория си гол след асистенция на Димитър Пиргов.

Това бе трети пореден успех за възпитаниците на Ферарио Спасов след тези над Дунав и Левски. Тимът вече е девети в таблицата с актив от 19 точки. Етър е на позиция под пловдивчани с два пункта по-малко.

В следващия кръг Ботев гостува на новака Царско село, докато Етър е домакин на Славия.