Барселона, Манчестър Юнайтед

Меси и Барса не простиха на Юнайтед, каталунците най-после на полуфинал след четири години.

Барселона победи Манчестър Юнайтед с 3:0 на своя „Камп Ноу” в четвъртфинален мач-реванш от Шампионската лига и с общ резултат от 4:0 се класира за полуфиналите на надпреварата. Два гола на Лионел Меси (16 и 20 мин.) и един на Фелипе Коутиньо (61) донесоха успеха на каталунците, които достигат до тази фаза на надпреварата за първи път от 2015 година.

Манчестър Юнайтед започна срещата много агресивно, като Маркъс Рашфорд изпусна ранен шанс в първата минута, а Скот Мактоминей не успя да спре извеждащ пас в наказателното поле. Постепенно Барса преодоля пресата на „червените дяволи”. В 16-та минута Ашли Йънг сбърка при изнасяне на топката. Кълбото се озова в Лео Меси, който с типичен рейд премина между играчи на гостите и шутира неспасяемо в долния десен ъгъл на Де Хеа – 1:0.

Именно испанският страж бе основният виновник за второто попадение. Меси отново получи на изгодна позиция и не се поколеба да стреля с десния крак. Изстрелът му по земя мина под плонжа на Де Хеа и влетя в мрежата за втори път – 2:0.

През втората част дойде и моментът на Филипе Коутиньо. Бразилецът получи пас от Жорди Алба и с много красив далечен шут направи резултатът класически. До края нови голове не паднаха и Барса заслужено се класира на ½-финалите.