Отборът на Барселона записа важна победа в испанското първенство, след като се наложи над големия си съперник Реал (Мадрид) с 84:80 точки (18:19, 27:26, 16:16, 23:19) в среща от осмия кръг, която се игра в испанската столица.

Българският национал Александър Везенков, който е част от състава на каталунците, отново остана извън групата и изгледа успеха на съотборниците си от трибуните.

Барселона Реал Мадрид

Най-резултатен за Барселона беше Адриен Мьоерман с 19 точки, а Кевин Серафин и Рамим Сандърс добавиха съответно по 15 и 13 точки.

Лука Дончич за пореден път бе над всички в тима на белия балет и се отличи с „дабъл-дабъл” – 20 точки и 10 борби, а Руди Фернандес завърши с 10 точки.

Двубоят бе изключително равностоен, като преди началото на заключителните десет минути резултатът бе равен – 61:61.

В последната четвърт битката за всеки сантиметър от терена бе изключително оспорвана, но в решителните моменти възпитаниците на Сито Алонсо използваха по-добре шансовете си и заслужено се поздравиха с победата – 84:80 в полза на Барселона.