Отборът на „Байерн“ /Мюнхен/ се справи по категоричен начин със съпротивата на „Борусия“ /Дортмунд/ в дербито на 28-ия кръг в Бундеслигата. Баварският колос разгроми лидера в първенството с 5:0 на „Алианц Арена“ и се върна на първото място. Домакините започнаха вихрено срещата и до 17-та минута вече водеха с 2:0.

Бившият играч на „жълто-черните“ Матс Хумелс даде тон за гръмкия успех в 10-та минута, а седем по-късно друг бивш футболист на Дортмунд – Роберт Левандовски се разписа за 2:0. До края на първото полувреме играчите на Нико Ковач наказаха грешките в защита на съперника още два пъти. Първо Хави Мартинес направи преднината на мюнхенци класическа, а Серж Гнабри покачи на 4:0 две минути по-късно.

През втората част двубоят се доиграваше, като остана време за второто попадение на Левандовски в мача – минута преди края на редовните 90. Така Байерн се завърна на върха в Бундеслигата с точка аванс пред възпитаниците на Люсиен Фавр и шест кръга до края. В следващия кръг Байерн гостува на Фортуна Дюселдорф, докато Дортмунд приема у дома Майнц 05.