Отборът на „Бенфика“ стана шампион на Португалия за рекорден 37-ми път, след като победи „Санта Клара“ с 4:1 у дома в мач от последния кръг на първенството.

„Бенфика“ имаше преднина от две точки пред конкурента за титлата „Порто“, който спечели дербито със „Спортинг“ /Лисабон/ с 2:1, но това не стигна на „драконите“ за титлата.

На препълнения „Ещадио да Луж“ Харис Сеферович даде преднина на „Бенфика“ още в 16-ата минута, а Жоао Силва и Рафа Силва решиха всичко още преди почивката с нови два гола. Сеферович вкара втория си гол в мача в 56-та минута, преди Сезар Мартинс да отбележи почетното попадение за „Санта Клара“.

„Бенфика“ си осигури пета титла на Португалия в последните шест години, детронирайки миналогодишния шампион „Порто“.