Българската женска щафета на 4х6 км в биатлона изпълни целта си. Преди началото на състезанието Емилия Йорданова, Даниела Кадева, Стефани Попова и Десислава Стоянова имаха задача да не завършат последни и да не бъдат затворени с една обиколка от големите сили в спорта.

Българките финишираха 16-и за време 1:14:38,0 часа, след като не успяха да поразят две мишени и направиха допълнителни обиколки. Нашият квартет финишира на 2:34,6 минути зад победителките от Беларус. След България останаха щафетите на Япония и Южна Корея, която разчиташе на две натурализирани рускини.

Беларус спечели златните медали с време 1:12,03,4 часа. Второ място зае шведското каре, което изостана на 10,7 секунди. С бронза се окичи Франция, на 17,6 секунди.

С триумфа на Беларус Дария Домрачова стана първата жена, спечелила четири златни олимпийски медала в биатлона. Само нейният съпруг Оле Ейнар Бьорндален (осем) и Мартен Фуркад (пет) имат повече олимпийски титли в този спорт.