Славия

Младият тим на Славия отпадна от Лига Европа, след като загуби и втория си двубой с Хайдук от втория предварителен кръг. Българите се бориха мъжки и стигнаха до два гола, но хърватите вкараха три и така продължават напред с общ резултат 4:2 (първият мач в Сплит завърши 1:0 за домакините).

Резултатът бе открит от гостите в 24-ата минута при първото опасно положение на Хайдук. Резервата Станко Юрич бе намерен в наказателното поле и с удар с глава даде преднина на хърватите. В самия край на полувремето Славия стигна до изравняването. Карабельов бе изритан на границата на наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Галин Иванов и хладнокръвно реализира.

В началото на втората част Славия се опита да наложи териториален натиск, но той не донесе до нищо. В 55-ата минуута пък гостите стигнаха до нова преднина. При една ситуация в наказателното поле Владислав Узунов игра с ръка и съдията посочи бялата точка. От наказателния удар капитанът Мийо Чакташ реализира. В 70-ата минута Славия отново стигна до изравняване. Славчо Шоколаров получи топката на чиста позиция в наказателното поле. Ударът му бе блокиран, но добавката на Йомов с коляно влезе в опразнената врата. Кактас в 86-ата мин. сложи точка на спора.