бразилия - венецуела

Отборът на Бразилия завърши наравно 0:0 срещу Венецуела във втория си мач от турнира Копа Америка. Възпитаниците на треньора Тите започнаха успешно кампанията си в надпреварата след успех с 3:0 срещу Боливия, но така и не успяха да пречупят по-непретенциозния си съперник.

На стадион „Арена Фонте Нова“ в Салвадор „Селесао“ бе по-активният отбор през всичките 90 минути, като на три пъти успя да преодолее вратаря Уилкер Фаринес, но главният съдия Жулио Баскунан отмени и трите попадения. Първо Роберто Фирмино вкара в края на първото полувреме, но голът не бе зачетен поради нарушение в полза на Венецуела.

След час игра резервата Габриел Жезус също бе точен, но този път, след намесата на ВАР, попадението бе отменено от чилийския арбитър поради засада. „Кариоките“  вкараха топката за трети път във венецуелската врата след удар от близка дистанция на Фелипе Коутиньо, но отново ВАР спря Тите и компания. Така бразилците остават на върха в група A с равен брой точки с втория Перу, който в другата среща победи с 3:1 Боливия.