Челси, гол

Отборът на „Челси“ победи „Арсенал“ с 2:1 като гост в лондонското дерби от 20-ия кръг на Висшата лига. На стадион „Емирейтс“ възпитаниците на Франк Лампард изоставаха през почти целия мач, но успяха да стигнат до ценни три точки, благодарение на два късни гола.

„Артилеристите“, водени от новия си наставник Микел Артета, започнаха двубоя със самочувствие и натискът им даде резултат още в 13-та минута, когато след центриране от корнер Калъм Чембърс отклони топката с глава и Пиер-Емерик Обамеянг безпроблемно вкара от няколко метра разстояние, оставен напълно непокрит. Домакините продължиха с добрата игра и няколко минути по-късно Александър Лаказет пропусна добра възможност да покачи на 2:0, но постепенно „сините“ изравниха играта и започнаха да търсят изравнителен гол.

След почивката гостите имаха териториален превес, но трудно стигаха до чисти голови положения. Ключовият момент в срещата дойде в 83-та минута, когато след центриране от фал на Мейсън Маунт, вратарят на „Арсенал“ Бернд Лено допусна груба грешка и увисна, което позволи на Жоржиньо да се разпише на празна врата от близко разстояние, но само няколко минути преди това италианският национал можеше да получи втори жълт картон за тактическо нарушение в центъра на терена. Играчите на Челси се възползваха от объркването в редиците на съперника и четири минути по-късно стигнаха до пълен обрат, след като Тами Ейбрахам и Уилиан проведоха образцова контраатака, която младият нападател на „сините“ завърши с изстрел между краката на Лено.

До края на мача не паднаха повече голове и „Челси“ стигна до ценен успех в битката за „топ 4“, като вече има преднина от четири точки пред петия „Манчестър Юнайтед“, докато „Арсенал“ заема 12-а позиция в класирането с актив от 24 точки, а Артета продължава да търси първата си победа начело на „артилеристите“.