Нито един Бог не е оцелял от науката. Боговете просто са еволюирали. Това каза един от най-известните автори в света Дан Браун, по време на представянето на най-новата си книга „Произход” на престижното изложение за книги във Франкфурт.

Петата част от популярната серия проследява последния пробив на харвардския професор Робърт Лангдън, който се опита да разкрие тайните на вселената, този път изследвайки битката между религията и науката.

Дан Браун

„Аз вярвам в напредъка на технологиите”, каза Браун пред репортери.

И добави:

„През следващото десетилетие нашият вид ще стане изключително взаимосвързан на ниво, за което не сме подозирали. Необходимостта ни от външния Бог, който стои там и ни съди, ще намалее и накрая ще изчезне.”

Браун твърди, че причината „Шифърът на Леонардо” да е една от най-продаваните книги на всички времена е, че разказва историята на конспирацията на Католическата църква, която иска да скрие факта, че Исус Христос има дете с Мария Магдалена.

53-годишният Браун настоява, че не е против религията и че просто иска да „започне диалог“.

Той похвали папа Франциск, че се опитва да приведе Църквата в съвременната епоха.

Дан Браун

Книгата „Произход” ще заплени читателите,а авторът на „Шифърът на Леонардо” и „Шестото клеймо” ще се опита да отговори на въпросите „Откъде произлизаме?” и „Къде отиваме?”. В типичния си стил, майсторът на трилъра – използвайки кодове, наука и религия – ще ни разходи из Мадрид, Барселона, Севиля и Билбао.

Дан Браун

„ПРОИЗХОД“ ИЛИ КАКВА Е ИСТИНАТА ЗА ПРОИЗХОДА НА ЧОВЕКА

Робърт Лангдън, професорът по религиозна символика в Харвард, пристига в ултрамодерния музей Гугенхайн, за да стане част от грандиозно откритие, което ще промени завинаги лицето на науката.

Домакин на вечерта е Едмонд Кирш, 45-годишнен милиарден и футурист, чийто високотехнологични изобретения и дръзки прогнози го превръщат във важен играч на глобалната сцена.

Кирш, който е бил един от първите студенти на Лангдън в Харвард две десетилетия по-рано, ще разкрие удивителния пробив, който ще отговори на два фундаментални въпроса за човешката история.

С началото на вечерта, очакването на Лангдън и други стотици гости за презентацията нараства. Професорът обаче осъзнава, че нощта ще бъде далеч по-скандална, отколкото е очаквал.

Дългоподготвяната вечер изведнъж се превръща в хаос, а скъпото откритие на Кирш е напът да бъде безвъзвратно загубено.

Изправен пред непосредствена заплаха, Лангдън е принуден да избяга от Билбао. С него е Амбра Видал – директорът на музея. Тя работи с Кирш по организацията на провокативното събитие.

Заедно те бягат от Барселона и започват да търсят паролата, която ще отключи тайната на Кирш.

Придвижвайки се в тъмните коридори на скритата история и фанатичната религия, Лангдън и Видал трябва да избягат от неизвестен враг, който явно се ползва с подкрепата на испанския кралски двор и който няма намерение да се спре преди да унищожи Едмонд Кирш.

По пътя, белязан от модерно изкуство и енигматични символи, Лангдън и Видар намират улики, които в крайна сметки ги отвеждат лице в лице с невероятното откритие на Кирш и спиращата дъха истина, която отдавна ни е убягвала.

КОЙ Е ДАН БРАУН

Дан Браун

Дан Браун е роден на 22 юни 1964г. в Ню Хампшир. Той се дипломира в колежа Амхърст и през 1993г. се мести в родния си град. Първият му роман „Цифровата крепост” е публикувана в 1998г., но не се радва на голям успех – тиражът му е едва 10 000.

„Шифърът на Леонардо” обаче се превръща в тотален хит и става една от най-популярните книги на всички времена с повече от 81 милиона продадени копия до 2010 г.

По книгата е създаден и филм, който също чупи рекордите.

От „Изгубеният символ” са продадени 1 млн. копия още през първия ден след излизането на книгата на пазара, което я превръща в абсолютен рекордьор в света за всички времена в това отношение.

Дан Браун е един от най-четените автори в света, с над 200 млн. продадени книги на 56 езика.

За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук