22 гола паднаха в първите осем осминафинала на Лига Европа.

Най-интересният сблъсък бе в Милано, където отстранилият Лудогорец тим на Милан посрещна Арсенал. „Артилеристите“ изненадващо победи с 2:0. Хенрих Мхитарян (15) и Аарън Рамзи (45+4) вкараха головете за края на серията от четири загуби във всички турнири и доближиха „топчиите” до следващата фаза на тази надпревара. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на капитана на Фиорентина Давиде Астори, който е юноша на „росонерите“ и вчера беше изпратен от хиляди фенове във Флоренция. Реваншът на „Емирейтс“ е след седмица от 22:05 часа българско време.

Лацио се издъни у дома и завърши 2:2 с гостуващия Динамо (Киев). Гостите поведоха с попадение на Виктор Циганков в 52-ата минута, а голмайсторът на „орлите“ Чиро Имобиле бързо възстанови равенството 2 мин. по-късно. Лацио дръпна напред с попадение на Фелипе Андерсон в 62-ата мин. Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораес (79) получи топката от Циганков и вкара най-впечатляващия от всички голове, шокирайки „орлите” и оформяйки крайния резултат.

Олимпик (Марсилия) срази у дома Атлетик (Билбао) с 3:1. Още в 45-ата секунда Лукас Окампос даде преднина на марсилци, а Димитри Пайе в 14-ата мин. вкара красив гол след лошо изчистена топка и удвои аванса на домакините. Ариц Адурис в даденото продължение на първото полувреме вкара от дузпа за 2:1, а Лукас Окампос в 58-ата оформи крайния резултат.

Домакинът на финала този сезон Олимпик (Лион) спечели с 1:0 при визитата си на ЦСКА (Москва). Българският национал Георги Миланов започна титуляр за домакините и в 73-ата минута отстъпи мястото си на бразилеца Витиньо. Единственият гол в мача падна 5 мин. по-рано, когато Марсело изведе гостите напред в резултата след центриране от корнер на Депай.

Атлетико (Мадрид) срази гостуващия Локомотив (Москва) с 3:0. Саул Нигес в 22-ата мин. бе оставен необезпокояван от бранителите на гостите да напредне и вкара от далечна дистанция за 1:0. В началото на втората част Саул намери Гризман и французинът шутира, но Гийерме спаси, а Диего Коста направи добавка за 2:0. В последната минута на редовното време Хуанфран асистира на Коке, който оформи крайното 3:0.

РазенБалшпорт Лайпциг победи у дома Зенит с 2:1. Тимо Вернер изведе с пета Брума в 56-ата мин. и португалецът даде аванс на „червените бикове”. След това самият Тимо Вернер в 77-ата се разписа след пас на Наби Кейта. При гола останаха съмнения за засада. Зенит все пак върна едно от попаденията чрез Доменико Кришито в 86-ата мин. и увеличи шансовете си преди реванша на свой терен след седмица от 20:00 часа българско време.

Борусия (Дортмунд) сензационно загуби у дома от австрийския шампион Залцбург с 1:2. Вестфалци са считани за един от фаворитите за трофея, но не показаха с нищо, че ще го преследват. Гостите от града на Волфганг Амадеус Моцарт получиха 11-метров наказателен удар и Валон Бериша в 49-ата мин. го превърна в гол за 0:1. Бериша в 56-ата удвои аванса на Залцбург с мощен удар от границата на наказателното поле. Андре Шюрле в 62-ата намали на 1:2 след извеждащ пас на Кристиан Пулишич, но това бе единственото по-сериозно нещо, което сътвориха „жълто-черните”.

Спортинг (Лисабон) направи първата крачка към класиране на 1/4-финал в Лига Европа. „Лисабонските лъвове“ надиграха с 2:0 Виктория (Пилзен). Големият герой в мача бе нападателят Фреди Монтеро, който наниза и двете попадения за своя тим в 45-ата и 49-ата минута.