Испанецът Фернандо Вердаско ще бъде първият съперник на Григор Димитров на турнира в Индиън Уелс. Това стана факт, след като 34-годишният мадридчанин се наложи с 6:2, 1:6, 6:2 над аржентинеца Гуидо Пея в среща от първия кръг.

Вердаско започна убедително мача и след два пробива поведе с 4:0 в първия сет. Този аванс му беше достатъчен за спечелване на първата част. Пея подобри представянето си през втория сет и направи два брейка в сервиса на испанеца, единият от тях на нула. Така той изравни резултата в мача. Вердаско проби в четвъртия гейм на третия сет и взе аванс, който затвърди в осмия гейм, когато направи нов пробив, достатъчен му за спечелването на мача.

Фернандо Вердаско има една победа и две загуби в досеташните си мачове срещу Григор Димитров. И трите мача са били на открито – два пъти на клей и един път на хард. Вердаско печели първия сблъсък на червени кортове на полуфинала в Бостад (Швеция) през 2013 г., но в следващите две години Гришо записва по една победа в Пекин и Монако. И трите мача са завършили след изиграването на три сета.

Григор Димитров и 39-ият в света ще излазят на корта в неделя сутринта българско време. В петък срещу събота през нощта пък Гришо и Хуан Мартин дел Потро имат мач на двойки срещу испанците Фелисиано Лопес и Марк Лопес.